FLL - Banská Bystrica

Aj v tomto školskom roku sa dňa 25. novembra 2011 9 žiakov našej školy zúčastnilo regionálneho kola FLL (First Lego League) pre stredné Slovensko na Univerzite Mateja Bella v Banskej Bystrici. Prihlásené družstvá žiakov súťažili v jednej kategórií, preto sa stretli žiaci od 10 do 16 rokov. Súťaž bola rozdelená do štyroch častí: Robot-Game, Robot-Design, prezentácia výskumného projektu a tímová práca, ktorá bola zameraná na bezpečné potraviny. Súťaže sa zúčastnilo 18 družstiev. Na súťaž sa  žiaci pripravovali  v rámci záujmového krúžku „ Robotické programovanie“. Pod vedením svojich učiteliek Mgr. Petry Komárovej a Mgr. Renaty Halajovej mali na prípravu súťaže takmer tri mesiace. V celkovom hodnotení žiaci skončili na 5. mieste a povzbudení atmosférou zo súťaže, pokračujú s prípravou na ďalší ročník súťaže. Touto cestou by sme chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí sa podieľali na získaní robotických stavebníc ( Lego Mindstorms Education), čím umožnili žiakom oboznámiť sa s modernou učebnou pomôckou, ktorá doteraz na škole chýbala.