Úvod Historia O skole Naša obec ŠKD Akcie Správy Kontakt Kontakt

FLL - Banská Bystrica

Dňa 5. novembra 2010 sa 10 žiakov našej školy zúčastnilo regionálneho kola FLL (First Lego League) pre stredné Slovensko na Univerzite Mateja Bella v Banskej Bystrici. Prihlásené družstvá žiakov súťažili v jednej kategórií, preto sa stretli žiaci od 10  do 16 rokov. Súťaž bola rozdelená do štyroch častí: Robot-Game, Robot-Design, prezentácia výskumného projektu a tímová práca, ktorá bola zameraná na biomedicínske inžinierstvo - ľudské telo.  Súťaže sa zúčastnilo 13 družstiev.

ZŠ Lovinobaňa bola jedinou školou v súťaži z regiónu Novohrad, čo nasvedčuje aj tomu, že toto zameranie súťaže je v našom regióne málo rozšírené. Naši žiaci sa s robotmi stretli po prvýkrát v septembri 2010 v rámci záujmového krúžku „ Robotické programovanie“. Pod vedením svojich učiteliek Mgr. Petry Komárovej a Mgr. Renaty Halajovej mali na prípravu súťaže dva mesiace. Dve 5- členné družstvá žiakov, ktoré si so svojimi vedúcimi zvolili názov „Čertíci“ v rámci podmienok súťaže, vypracovali výskumnú prácu s témou ZRAK, zostrojili a naprogramovali robota na Robot-Design a na Robot-Game.

Súťaž prebehla v troch kolách. „Čertíkom“ z lovinobanskej školy sa najlepšie podarilo zabodovať v druhom kole súťaže, skončili na treťom mieste. Robot musel plniť zadané úlohy a pritom sa vyhýbať prekážkam na plátne, okrem toho bola hodnotená aj presnosť a funkčnosť robota.

V celkovom hodnotení žiaci skončili na 8. mieste a povzbudení atmosférou zo súťaže, pokračujú s prípravou na ďalší ročník súťaže.

Touto cestou by sme chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí sa podieľali na získaní robotických stavebníc (Lego Mindstorms Education), čím umožnili žiakom oboznámiť sa s modernou učebnou pomôckou, ktorá doteraz na škole chýbala.