Žiaci  zo Základnej školy v  Lovinobani na Majstrovstvách Slovenska vo volejbale žiakov  po dvoch rokoch opäť na  4. mieste

Žiaci – volejbalisti  našej školy obsadili 4. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo volejbale žiakov,  ktoré bolo za účasti 8 najlepších žiackych družstiev SR v dňoch 19.4.-20.4.2012 v Spišskej Novej Vsi.

Súťaže sa zúčastnili družstvá žiakov: ZŠ ul. Karpatská Svidník, Spojená škola sv. Jozefa Nové Mesto nad Váhom, ZŠ Mierová Strážske, ZŠ Dubová Bratislava , ZŠ Čsl. Armády Liptovský Mikuláš, ZŠ SNP Galanta, Gymnázium Golianova Nitra a ZŠ Lovinobaňa.

Ako sa zrodil postup na M SR ?  Po získaní 1. miesta v okresnom kole, chlapci postupovali  ďalej. Nečakali  sme také hladké víťazstvo na Majstrovstvách kraja v Hnúšti.  Po víťazstve v skupine sme hladko porazili  ZŠ Jastrabú.  A postup na Majstrovstvá Slovenska bol na svete.   Aj pred dvoma  rokmi,  aj teraz sa nám ušla len „ zemiaková medaila“.  Vo finále sme mali aj sedboly, ale bohužiaľ súper bol nad naše sily, aj napriek tomu chlapci podali výborný výkon.  Takto hodnotil výkon chlapcov  ich tréner Ján Balážik.

Je to výsledok systematickej a zanietenej práce pod vedením ich učiteľa telesnej výchovy Mgr. Jána Balážika. Tento rok mu vypomáhal svojimi volejbalovými  zručnosťami aj bývalý hráč Lovinitu Rado Mišík. Žiaci Základnej školy Lovinobaňa dôstojne reprezentovali  Obec Lovinobaňu ako aj Banskobystrický kraj.

Družstvo tvorili : smečiari – Dominik  Novotka, Jozef Tkáč,  nahrávači - Juraj Sekereš, Erik Kurnas,  blokári -  Patrik Mahút, Matúš Majkút,  univerzál -  Marek Majkút (kapitán mužstva).

Žiakom patrí poďakovanie za bojovnosť a predvedený výkon  a ich učiteľom veľa chuti do ďalšej práce s mladými ľuďmi.

Katarína  Golianová, riad. školy