Exkurzia za krásami východného Slovenska

Dňa 25.mája 2012 sa 40 žiakov 5. a 6.ročníka  zúčastnilo v sprievode 3 pedagógov (Mgr. Katarína Sluková, Mgr. Renata Halajová, Mgr. Radoslava Flešková) exkurzie za krásami východného Slovenska.

Prvá naša cesta z Lovinobane viedla do Ochtinej, kde sme navštívili jedinečnú  Ochtinskú aragonitovú jaskyňu, ktorá  je zaujímavá práve svojou aragonitovou výzdobou. Jaskyňa je jediná svojho druhu v Európe.

Z Ochtinej sme pokračovali do Košíc. Cestou sme videli pozostatky z Krásnej Hôrky. V Košiciach našu pozornosť upútal oceliarsky závod U.S.Steel Košice.

V botanickej záhrade v Košiciach sme navštívili najprv rozprávkovú expozíciu, ktorú tvorili rôzne rozprávkové postavičky. V skleníkoch sme videli rôzne druhy tropických a subtropických rastlín, napr. palmy, banánovníky, citrusy a orchidee. Jeden skleník bol len s kaktusmi. Najviac nás všetkých zaujal skleník, v ktorom sa práve liahli motýle exotických trópov a poletovali nám ponad hlavy. Niektorí žiaci ich mali aj na prstoch.

V Zoologickej záhrade v Košiciach nás najviac zaujali tulene. Prišli sme práve v čase, keď ich kŕmili, ďalej to boli levice, surikaty, tučniaky, opice a mnohé ďalšie zvieratá. Pri vstupe do ZOO si niektorí žiaci kúpili krmivo pre zvieratá a potom s ním kŕmili zebry a kozy.

Na záver sme navštívili nákupné centrum v Košiciach – OPTIMA.

Domov sme sa vrátili večer o ôsmej plný zážitkov a nových poznatkov.