Týždeň boja proti drogám

Týždeň boja proti drogám na I. stupni sa uskutočnil  7. – 8.11. 2011 na 10 vyučovacích hodinách.
   V prvý deň mali žiaci 1. stupňa ZŠ pripravené rôzne aktivity na tému dňa : JA, JA A MOJ KAMARÁT, JA A MOJA RODINA ako napr. Moja tvár, Psík v zrkadlovej sieni, vyfarbovanie mandál, Dvaja jednou ceruzkou, Povzbudzovač – znaky pralesa, Ja a moja rodina, Ja a moja predstava o mne, Trieda, Veselá a smutná postava, Vlastné a cudzie želania,...
   V druhý deň mali žiaci pripravené aktivity na danú tému: ZDRAVÁ VÝŽIVA:(NE)HOVORME O DROGÁCH – zdravie, pohyb, otužovanie, šport. Aktivity boli napr. Ovocná párty, Tvorivá dielňa, Cvičíme s riekankami, Ukážky práce polície so psom, Peer aktivisti, Košík plný ovocia, Pohybom ku zdraviu – vychádzka do prírody 1. A 2. roč., Vybíjaná medzi žiakmi 3. a 4. ročníkov.
      Na záver prebehla reflexia, ktorej cieľom bolo sebahodnotenie, vyjadrenie svojich pocitov priateľským spôsobom.